آموزش

کانفیگ مودم tp-link td-w9960 از صفر تا صد با دو روش مختلف!

کانفیگ مودم tplink W9960

از مودم‌های پرکاربرد شرکت معروف تی پی لینک (TP-Link) می‌توان به مودم  tplink W9960 اشاره کرد. در این مقاله صفر تا صد آموزش کانفیگ مودم tp-link td-w9960 را به صورت گام به گام و تصویری توضیح خواهیم داد. پس تا انتهای این مقاله برای یادگیری نحوه راه اندازی و تنظیم مودم tplink W9960 با ما همراه باشید!

راه اندازی و کانفیگ مودم tp-link td-w9960

در صورتی که به تازگی مودم خود را تهیه کرده باشید، اولین گام برای استفاده از آن انجام تنظیمات و کانفیگ آن است. در ادامه مراحل تنظیم و راه اندازی مودم tplink W9960 را به طور کامل توضیح خواهیم داد. برای این کار دو روش وجود دارد که بنابر صلاح دید خود می‌توانید یکی از روش‌ها را انتخاب کنید.

روش اول کانفیگ مودم tp-link td-w9960

گام اول: لاگین کردن

مرورگر خود را باز کرده و 192.168.1.1 را تایپ کنید و سپس کلید Enter را فشار دهید تا با وارد کردن عبارت پیش فرض admin در قسمت Username و Password وارد صفحه تنظیمات آن شوید.

گام دوم: تنظیم مودم

همانطور که واضح است سه بخش در صفحه تنظیمات این مودم وجود دارد که شامل Quick Setup، Basic و Advanced است. قسمت Quick Setup را انتخاب کرده و قسمت Region را بر روی Iran قرار دهید. قسمت Time Zone را نیز بر روی زمان تهران تنظیم کنید. پس از انجام این موارد روی گزینه Next کلیک کنید.

تنظیم مودم tplink W9960

در این بخش باید سرویس ارائه دهنده خدمات اینترنتی را انتخاب کنید. در صورتی که شرکت ارائه دهنده در ISP List وجود داشت، آن را انتخاب کنید و در غیر اینصورت گزینه Other را انتخاب کنید. برای ادامه راه اندازی مودم tp-link td-w9960 بر روی گزینه Next کلیک کنید.

کانفیگ و راه اندازی مودم TP-Link TD-W9960

در بخش internet Setup باید تنظیمات زیر را انجام دهید:

 • قسمت VPI و VCI را بر اساس اطلاعاتی که سرویس ارائه دهنده خدمات اینترنت به شما داده، پر کنید.
 • نوع اتصال یا همان Internet Connection Type را بر روی PPPoE تنظیم کنید.
 • قسمت Username و Password را براساس اطلاعاتی که از طرف شرکت خدمات ارائه دهنده اینترنت گرفته‌اید، پر کنید.
 • در بخش Confirm Password باید رمز را برای بار دیگر وارد نمایید.

پس از انجام این موارد بر روی گزینه Next کلیک کنید.

تنظیم مودم TP-Link TD-W9960

در این بخش باید ابتدا تیک گزینه 2.4GHz Wireless را بزنید.

همچنین در قسمت Username و Password باید نام کاربری و رمزی به دلخواه خود انتخاب کنید. پیشنهاد می‌شود این موارد را در جایی یادداشت کنید تا فراموشتان نشود. پس از انجام این موارد، روی گزینه Next کلیک کنید تا تنظیمات مودم‌تان با موفقیت انجام گردد.

configuration-tp-link-9960

روش دوم راه اندازی و تنظیم مودم W9960

گام اول: لاگین کردن

مرورگر دلخواه خود را باز کرده و در آن آی پی یا همان 192.168.1.1 را وارد کنید. سپس کلید Enter را فشار دهید. در این صفحه باز شده شما باید Username و Password خود را وارد کنید، هر دو مورد به صورت پیش فرض در مودم‌ها کلمه admin است.

اما در صورتی که شما پیش از این نام کاربردی و پسورد مودم خود را تغییر داده بودید، باید طبق آن اطلاعات را وارد نمایید. پس از تکمیل اطلاعات این بخش، بر روی گزینه Log in کلیک نمایید.

گام دوم: تنظیم مودم tplink W9960 بخش Internet

باید از قسمت بالا که شامل 3 تب Quick Setup، Basic و Advanced است، تب Basic را انتخاب کرده و  بر روی گزینه Internet کلیک نمایید. در صفحه Internet Connection Setup شما باید گزینه‌ها را بر این اساس پر کنید:

 • قسمت ISP List بر روی Other قرار داده شود.
 • DSL Modulation Type را بنابر دلخواه خود بر روی ADSL یا VDSL قرار دهید. (برای آشنایی با تفاوت ADSL و VDSL کلیک کنید.)
 • قسمت VPI و VCI را بر اساس اطلاعاتی که سرویس ارائه دهنده خدمات اینترنت به شما داده، پر کنید.
 • در قسمت Internet Connection Type آن را روی گزینه PPPoE تنظیم کنید.
 • قسمت Username و Password را بر اساس اطلاعات داده شده از طرف خدمات ارائه دهنده اینترنت پر کنید.

پس از تکمیل این موارد بر روی گزینه Save کلیک نمایید تا ادامه مراحل تنظیم و کانفیگ مودم tp-link td-w9960 را طی کنید.

گام سوم: تنظیمات مودم بخش Wireless

از سمت چپ منو گزینه Wireless را انتخاب کنید. در بخش 2.4GHz Wireless Network تیک گزینه Enable را بزنید.

همانطور که می‌دانید برای متصل شدن به یک مودم باید نام و پسورد آن را دانست و از بین لیست وای فای‌ها به آن متصل شد. در این بخش Network Name(SSID) و Password که می‌بینید، برای تنظیم این موارد است.

شما باید در قسمت Network Name(SSID) نامی که می‌خواهید دیده شود را وارد کنید و سپس در بخش Password، رمزی که با استفاده از آن به مودم متصل شوید را انتخاب نمایید.

پس از تنظیم این موارد بر روی گزینه Save کلیک کنید.

و تمام! شما به راحتی تنظیم و کانفیگ مودم tp-link td-w9960 خود را انجام دادید. حال باید پس از چند لحظه چراغ اینترنت مودم روشن شود، در صورتی که این اتفاق نیفتاد کافیست مودم خود را خاموش کرده و پس از چند دقیقه آن را روشن کنید تا از اینترنت پرسرعت خود لذت ببرید.

جمع بندی راه اندازی مودم tplink W9960

همانطور که دیدید، تنظیم و کانفیگ مودم تی پی لینک مدل W9960 کار بسیار ساده‌ای است و در کمتر از چند دقیقه می‌توانید به سادگی مودم خود را تنظیم کنید. برای انجام این کار کافیست، مراحل گفته شده در این مقاله را به طور کامل انجام دهید!

2 فکر در مورد “ کانفیگ مودم tp-link td-w9960 از صفر تا صد با دو روش مختلف!

 1. عبدا.. گفت:

  ضمن عرض سلام. مودم 9960 گرفتم با وجود اینکه بعد راه‌اندازی چراغ‌هاش روشنه اما به اینترنت دسترسی نداره و هر کاری می‌کنم وصل نمی‌شه اینترنتم اینترنت مخابراته. در حالی که با مودم دیگه به اینترنت متصل می‌شه.

  1. ژوپیتل گفت:

   سلام ، باید با پشتیببانی اینترنتتون تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید