آموزش

کانفیگ مودم TL-MR100 در کمتر از 1 دقیقه + فیلم

کانفیگ مودم تی پی لینک TL-MR100

از مودم‌های بسیار عالی و پرکاربرد شرکت تی پی لینک (TP-Link) می‌توان به مودم TL-MR100 اشاره کرد. این دستگاه به آسانی با استفاده از سیم کارتتان شما را به اینترنت پرسرعت متصل می‌کند. در صورتی که به تازگی این مودم را تهیه کرده باشید، اولین گام کانفیگ و تنظیم مودم تی پی لینک TL-MR100 است. بنابراین برای یادگیری نحوه راه اندازی و نصب این مودم فوق العاده تا انتهای مقاله همراه ما باشید!

کانفیگ مودم تی پی لینک TL-MR100

برای استفاده از اینترنت پرسرعت این دستگاه فوق العاده ابتدا باید با دقت کامل تنظیمات آن را انجام داد. در ادامه آموزش تنظیم و کانفیگ مودم TL-MR100 را به صورت ویدئویی برایتان آماده و توضیحات هر مرحله را نیز در به طور کامل قرار داده‌ایم.

گام اول: لاگین کردن

برای وارد شدن به صفحه تنظیمات مودم خود کافیست ابتدا در مرورگر 192.168.1.1 یا tplinkmodem.net را تایپ کنید.

در صفحه باز شده باید رمز عبور جدیدی انتخاب نمایید. در قسمت Confirm Password برای باری دیگر پسورد انتخابی خود را وارد کنید و سپس بر روی گزینه Let’s Get Started کلیک نمایید.

گام دوم: انجام تنظیمات

صفحه باز شده شامل 3 قسمت Quick Setup، Basic و Advanced است. بر روی تب Quick Setup کلیک کنید تا راه اندازی و کانفیگ مودم تی پی لینک TL-MR100 را به راحتی انجام دهید. حال در قسمت Time Zone شما باید منطقه زمانی خود را وارد کنید. برای این کار کافیست آن را بر روی Tehran قرار دهید و سپس بر روی گزینه Next کلیک کنید.

در قسمت SIM اطلاعات موجود را چک کنید تا کاملا صحیح باشند. اگر نیاز به تغییر نبود، بر روی گزینه Next کلیک کنید تا ادامه مراحل تنظیم و کانفیگ مودم TL-MR100 طی کنید.

حال طبق تیک گزینه‌های Smart Connection و Wireless Network را بزنید. در بخش Network Name یا همان SSID باید نام وای فای خود را وارد کنید.

در بخش Password نیز باید رمز عبوری برای وصل شدن به مودم خود انتخاب کنید. پیشنهاد می‌شود برای اینکه رمز را فراموش نکنید، آن را در جایی یادداشت نمایید. پس از تکمیل این موارد، بر روی گزینه Next کلیک کنید.

در صورتی که از اتصال سیمی استفاده می‌کنید، گزینه I am Using a wired Connection و اگر به صورت بی‌سیم از اینترنت استفاده می‌کنید گزینه I have Successfully reconnected to the router using the new wireless settings را انتخاب کنید. سپس بر روی گزینه Next کلیک کنید.

گام سوم: تست تنظیمات

در قسمت Connection Test، ارتباط شما به اینترنت تست می‌شود. اگر به درستی انجام پذیرد، برای ادامه نصب و کانفیگ مودم TL-MR100 باید بر روی گزینه Next کلیک کنید.

در ادامه برایتان خلاصه‌ای از اطلاعات وارد شده نشان داده می‌شود که در صورتی که صحیح است، بر روی گزینه Next کلیک کنید. و تمام! شما به راحتی کانفیگ مودم تی پی لینک TL-MR100 را انجام دادید!

راه اندازی و نصب مودم TL-MR100

جمع بندی نصب و کانفیگ مودم تی پی لینک TL-MR100

همانطور که دیدید، انجام تنظیمات و راه اندازی مودم TL-MR100 بسیار ساده و آسان است. برای این کار کافیست وارد صفحه تنظیمات شوید و در کمتر از 1 دقیقه مودم خود را آماده استفاده کنید. در صورتی که در میانه انجام نصب به مشکل برخوردید، کافیست توضیحات را برای باری دیگر با دقت بخوانید و طبق آن عمل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید