بررسی تخصصی

نقد و بررسی مودم MR100 تی پی لینک به طور کامل!

نقد و بررسی تخصصی مودم mr100

در صورتی که به دنبال مودم روتر 4G با قیمت مناسب می‌گردید، بدون شک مودم TP-Link TL-MR100 از بهترین انتخاب‌ها خواهد بود. این مودم ساخت شرکت تی پی لینک (TP-Link) بوده و راه اندازی آن نیز بسیار ساده است. این مودم در عین اینکه یک روتر است، به شما امکان اتصال سیم کارت برای استفاده از اینترنت آن به عنوان یک Wi-Fi را فراهم می‌سازد. برای آشنایی کامل با این دستگاه، نقد و بررسی تخصصی مودم TP-Link TL-MR100 را از دست ندهید!

فرآیند راه اندازی ساده

مودم تی پی لینک mr100

نصب و راه اندازی مودم TP-Link TL-MR100 بسیار ساده و آسان است. تنها کافیست سیم کارت خود را در شیار مخصوص (Micro SIM) قرار دهید و سپس دستگاه خود را روشن کنید. Wi-Fi شما آماده است!

نقد و بررسی مودم تی پی لینک mr100

نام وای فای و پسورد پیش فرض بر روی برچسب زیر مودم وجود دارد و از آن طریق می‌توانید به مودم خود وصل شوید. البته به راحتی با استفاده از رابط وب این دستگاه می‌توانید نام کاربری و رمز عبور خود را تغییر دهید.

سخت افزار و مشخصات در نقد و بررسی مودم MR100

مودم 4G LTE CAT4 تا 150Mbps سرعت دانلود
باندها B1/B3/B5/B7/B8/B20/B38/B40/B41
پورت ها 2x 100Mbps پورت اترنت سریع
شیار سیم کارت MicroSIM شیار

در ادامه نقد و بررسی مودم TP-Link TL-MR100 به سخت افزار آن می‌رسیم. این دستگاه به خوبی از تمامی سرویس‌های ارائه دهنده اینترنت پیشتیبانی می‌کند و در نتیجه با خیال راحت می‌توانید نسبت به خرید آن اقدام نمایید.

جهت متصل شدن دستگاه‌های سیمی در این مودم 2 پورت LAN وجود دارد. همچنین در جعبه این دستگاه، علاوه‌بر مودم روتر، یک آداپتور برق، کابل LAN و آداپتور Nano SIM به Micro SIM وجود دارد.

tp-link modem

احتمالا با استفاده از این مودم روتر 4G بتوان از آنتن 4G استفاده بیشتر و بهتری کرد. در قسمت پایین دستگاه تنها اطلاعات مربوطه و دو سوراح نصب وجود دارد. این سوراخ‌ها به شما امکان نصب آن بر روی دیوار را فراهم می‌سازد.

بررسی مودم روتر TP-Link TL-MR100

تست عملکرد 4G

به طور کلی یکی از مواردی که در خرید وای فای اهمیت بسیاری دارد، بدون شک سرعت آن است. در بررسی مودم تی پی لینک mr100 به عملکرد آن می‌رسیم. چیزی که به وضوح در این مودم روتر دیده می‌شود، وابسته بودن میزان سرعت آن به سیم کارت است. چرا که این مودم در واقع یک اتصال 4G بوده و بنابراین سرعت و پایداری آن نیز به شبکه بستگی دارد.

زمانی که به داخل اتاق می‌رویم، به طور عادی کمی از سرعت مودم کاهش پیدا می‌کند اما در حالت کلی عملکرد مودم قابل قبول است و سرعت خوبی را ارائه می‌کند.

نقد و بررسی مودم TP-Link TL-MR100

ویژگی‌ها و فریمور

نحوه کار کردن با فریمور این دستگاه نیز بسیار ساده و آسان است، البته شایان ذکر است که شما با قسمت فریمور آن کار زیادی نخواهید داشت چرا که مودم تی پی لینک mr100 بسیار ساده بوده و نیازی به تنظیمات آنچنانی ندارد. حتی یکی از جالب‌ترین قابلیت‌های این دستگاه امکان خواندن پیامک‌های ارسال شده به سیم کارت قرار گرفته در این مودم روتر است.

نقد تخصصی مودم TP-Link TL-MR100

همچنین در صورتی که نگران فرزندتان هستید، با استفاده از ویژگی کنترل والدین می‌توانید یک شبکه خاصی برای فرزند خود در نظر بگیرید.

یکی دیگر از قابلیت‌های جالب آن امکان ایجاد شبکه مهمان است. این مورد برای مواقعی که افراد غریبه از وای فای‌تان قرار است استفاده کنند، انتخابی بسیار عالی است.

tp-link modem

جمع بندی نقد و بررسی تخصصی مودم TP-Link TL-MR100

مودم روتر تی پی لینک MR100 به طور کلی یک روتر 4G ساده با قیمت مناسب است که برای استفاده سبک تا متوسط انتخابی مناسبی می‌باشد. نحوه کار و راه اندازی آن بسیار ساده بوده که مزیتی بزرگ برای این مودم محسوب می‌شود. در حالت کلی این دستگاه انتخابی فوق العاده برای افرادی که روتر 4G مناسب در محل برگزاری رویداد یا دستگاهی با ویژگی روتر 4G قیمت مناسب می‌خواهند، است.

دیدگاهتان را بنویسید