معرفی

بهترین مودم های ADSL زیر یک میلیون تومان را پیش از خرید بشناسید!

بهترین مودم های ADSL و VDSL زیر یک میلیون تومان

زمانی که برای خرید مودم ADSL یا VDSL به فروشگاه‌های مربوطه مراجعه کنید، با گزینه‌های بسیار زیادی مواجه می‌شوید. اما دقیقا کدام مدل‌ها برای شما مناسب است؟ اولین موردی که در انتخابتان دخیل است، بدون شک میزان مبلغی است که قصد دارید برای خرید مودم هزینه کنید. در صورتی که حداکثر یک میلیون تومان برای خرید مودم کنار گذاشته‌اید، تا انتهای این مقاله برای آشنایی با بهترین مودم های ADSL یا VDSL زیر یک میلیون تومان همراه ما باشید!

4 نکته مهم به هنگام خرید مودم ADSL یا VDSL زیر یک میلیون تومان

در خرید هر محصولی بدون شک فوت و فن خاصی وجود دارد تا بهترین انتخاب را داشته باشید. در ادامه این فوت و فن‌های خاص را برایتان توضیح خواهیم داد تا به هنگام خرید مودم ADSL یا VDSL مودمی مناسب انتخاب نمایید.

1. تکنولوژی مودم

قبلا در رابطه با تفاوت های مودم ADSL و VDSL به طور کامل توضیح داده بودیم. اما به طور خلاصه VDSL تکنولوژی پیشرفته‌تری نسبت به ADSL است. اما آیا فناوری VDSL مناسب تمامی افراد است؟ خیر! شما نباید تنها به این دلیل که VDSL از ADSL پیشرفته‌تر است، آن را تهیه کنید. ابتدا باید هدف خود را از خرید مودم و انتظاراتی که از آن دارید مشخص و سپس نسبت به آن‌ها، بهترین تکنولوژی را متناسب با نیازتان تهیه کنید.

2. تعداد پورت‌ها

در صورتی که قصد دارید با استفاده از کابل مودم‌تان را به کامپیوتر وصل نمایید، نوع و تعداد پورت‌ها به هنگام خرید موضوعی بسیار مهم است. مودم‌هایی که از نوع ADSL هستند به طور معمول نوع پورت‌هایشان LAN بوده و تعدادشان بین یک تا چهار عدد متغیر است.

3. سازگاری با شرکت ارائه دهنده خدمات اینترنت

پیش از خرید حتما در رابطه با اینکه مودم مدنظرتان با تنظیمات شرکت ارائه دهنده خدمات اینرنت‌تان سازگار است یا خیر تحقیق کنید. در اغلب موارد مشکلی به وجود نمی‌آید اما جهت احتیاط بهتر است پیش از خرید از این موضوع مطلع شوید.

4. سرعت مناسب

یکی از مهمترین موضوعاتی که هنگام خرید مودم سبب متمایز شدن قیمت‌شان می‌شود، سرعت‌شان است. همانطور که می‌دانید سرعت مودم‌ها را بر اساس واحدی به نام مگابیت بر ثانیه که به شکل Mbps نوشته می‌شود، بیان می‌کنند. سرعتی که در مودم‌ها نوشته می‌شود اغلب به سرعت دانلود آن اشاره دارد. اما موضوع مهمی که در این میان وجود دارد، همیشه سرعتی که بر روی مودم درج شده با سرعتی که شما تجربه می‌کنید یکسان نیست. دلیل این امر، اینترنت ارائه شده از سمت شرکت اینترنتی است. بنابراین جهت اینکه مودم بهترین عملکرد خود را داشته باشد، حتما باید شرکت ارائه دهنده خدمات اینترنتی نیز عملکرد مناسبی داشته باشد.

بهترین مودم های زیر یک میلیون تومان

معرفی بهترین مودم های ADSL یا VDSL زیر یک میلیون تومان

تا این بخش از مقاله به خوبی در رابطه با نکاتی که هنگام خرید باید به آن‌ها توجه کنید آشنا شدید. حال در ادامه 5 مورد از بهترین مودم های زیر یک میلیون تومان را به شما معرفی خواهیم کرد. در خرید این مودم‌ها کافیست به کاربرد و محدوده قیمتشان توجه کنید، چرا که هر پنج مورد عملکردی بسیار عالی دارند.

مودم روتر دی لینک مدل D-link DSL-124

مودم D-Link DSL-124 از مودم‌های کاربردی و باکیفیت شرکت D-Link است که با ارائه سرعتی برابر با 24Mbps به هنگام دانلود، نیاز اکثر کاربران را رفع می‌کند. این دستگاه از آخرین ورژن فناوری ADSL2+ پشتیبانی کرده و دارای پورت‌های اترنت و تلفن ثابت است.

یکی دیگر از نکات مهم که در ساخت این دستگاه به آن توجه شده، امنیت بالای آن هنگام اتصال به شبکه جهانی اینترنت است. در این مودم از رمزگذاری WPA/WPA2 برای افزایش امنیت و جلوگیری از نفوذ بیگانگان استفاده شده است.

اندازه این مودم نیز برای استفاده در مکان‌هایی که نمی‌خواهید دستگاه جای زیادی اشغال کند، بسیار ایده‌آل است. به طور کلی در صورتی که به دنبال مودم ADSL با قیمت زیر یک میلیون تومان هستید، این مودم می‌تواند انتخابی عالی برایتان باشد.

بهترین مودم های ADSL زیر یک میلیون تومان

مودم روتر ADSL مدل TP-LINK TD-W8961N

یکی دیگر از بهترین مودم های ADSL زیر یک میلیون، مودم شرکت تی پی لینک مدل TD-W8961N است. این مودم عالی از فناوری استاندارد ADSL2+ پشتیبانی کرده و سرعتی برابر با 300 مگابیت به شما ارائه می‌کند.

همچنین در صورتی که نیاز به اتصال سیمی کامپیوتر به مودم خود داشته باشید، این دستگاه با داشتن 4 پورت اترنت به خوبی این نیاز شما را رفع خواهد کرد. به کارگیری فایروال SPI و رمزگذاری از نوع WPA2 در افزایش امنیت شما در فضای مجازی بسیار تأثیرگذار و غیر قابل چشم پوشی است.

بهترین مودم ها تا یک میلیون تومان

مودم روتر دی لینک مدل DSL-2740U

یکی دیگر از انتخاب‌های عالی مودم های ADSL زیر یک میلیون تومان، مودم شرکت D-Link مدل DSL-2740U است. این دستگاه با پشتیبانی از تکنولوژی ADSL2+/ADSL2 و از سیستم رمزگذاری WPA2/WPA شما را با امنیتی عالی به شبکه اینترنت متصل می‌کند.

سرعت این دستگاه برابر با 24Mbps است که برای مصارف خانگی و حتی اداری (دفاتر کوچک) می‌تواند انتخاب خوبی باشد. از سایر موارد امنیتی این دستگاه می‌توان به استفاده از فایروال تکنولوژی SPI اشاره کرد که برای افراد حساس به امنیت، بسیار عالی است.

best modems under 1 million

مودم روتر بی سیم ADSL2 Plus و VDSL2 دی لینک مدل DSL-224

در صورتی که مایل به خرید مودم ADSL یا VDSL زیر یک میلیون تومان هستید، بدون شک این مودم شرکت دی لینک می‌تواند برایتان انتخابی فوق العاده باشد. مودم DSL-224 با پشتیبانی از هر دو فناوری ADSL و VDSL می‌تواند انتخابی عالی برای همه باشد. سرعت این دستگاه برابر با 300 مگابیت بر ثانیه است که برای مصارف خانگی و دفاتر مناسب بوده و داشتن 4 عدد پورت اترنت نیز برای متصل کردن مودم به کامپیوتر با استفاده از سیم بسیار کاربردی است.

دو آنتن با قدرت 5dbi نیز در این مودم وجود دارد که در قدرت این دستگاه مؤثر هستند. از لحاظ امنیتی نیز به دلیل ویژگی‌های منحصربه‌فرد آن بسیار عالی عمل کرده و از نفوذ بیگانگان جلوگیری می‌کند.

مودم های ADSL و VDSL زیر یک میلیون تومان

مودم روتر VDSL/ADSL تی پی لینک مدل TD-W9960

در آخرین مورد از معرفی بهترین مودم های زیر یک میلیون تومان به مودم TP-Link مدل TD-W9960 می‌رسیم. این دستگاه نیز همانند مورد قبل از تکنولوژی ADSL و VDSL به بهترین شکل پشتیبانی می‌کند. سرعت این مودم روتر برابر با 300 مگابیت بر ثانیه بوده و بنابراین تمامی نیازهای شما را برای دستیابی به اینرتنتی پرسرعت رفع خواهد کرد.

مودم تی پی لینک مدل TD-W9960 دارای 3 عدد پورت اترنت است تا به راحتی کامپیوترتان را به مودم وصل کرده و از اینترنت پرسرعت آن لذت ببرید. همچنین دو آنتن بیرونی با میزان قدرت 5dbi برای افزایش کارایی این دستگاه وجود دارد. بنابراین اگر به دنبال دستگاهی با تکنولوژی ADSL و VDSL هستید که سرعت و امنیت بالا داشته باشد، این دستگاه می‌تواند انتخابی عالی برایتان باشد.

best modems under 1 million

جمع بندی بهترین مودم های ADSL یا VDSL زیر یک میلیون تومان

بهترین مودم با توجه به نیاز شما تعیین می‌شود و به همین علت ابتدا باید پیش از خرید انتظاراتتان را از مودمی که می‌خواهید تهیه کنید، بدانید و سپس اقدام به خرید نمایید. در این مقاله 5 دستگاه عالی معرفی شد که می‌تواند برایتان انتخابی ایده‌ال باشد. به طور کلی در صورتی که به دنبال مودمی با فناوری ADSL هستید، دستگاه‌های مودم روتر دی لینک مدل D-link DSL-124، مودم روتر ADSL مدل TP-LINK TD-W8961N و مودم روتر دی لینک مدل DSL-2740U برایتان مناسب خواهد بود. اما در صورتی که می‌خواهید مودم‌تان از هر دو تکنولوژی ADSL و VDSL پشتیبانی کند، مودم‌های مودم روتر VDSL/ADSL تی پی لینک مدل TD-W9960 و مودم روتر بی سیم ADSL2 Plus و VDSL2 دی لینک مدل DSL-224 جزو بهترین مودم ها تا یک میلیون تومان هستند که عملکردی بسیار رضایت بخش دارند.

دیدگاهتان را بنویسید