آموزش

نصب مودم DSL-124 به صورت تصویری

نصب مودم DSL-124

از برندهای مودم روتر مطرح در جهان بدون شک می‌توان به D-Link اشاره کرد. یکی از مدل‌های پرکاربرد این شرکت، مودم D-Link DSL-124 است. در این مقاله صفر تا صد نحوه کانفیگ و نصب مودم D-Link DSL-124 را توضیح و به صورت تصویری تمامی گام‌هایی که باید انجام دهید را نشان خواهیم داد. پس با ما برای یادگیری نحوه راه اندازی و تنظیم مودم DSL-124 همراه باشید!

آموزش نصب و راه اندازی مودم D-Link DSL-124

در صورتی که به تازگی مودم DSL-124 را خریداری کرده‌اید اما به صورت کامل با نحوه نصب آن آشنا نیستید، کافیست گام‌های زیر را دنبال کنید تا به راحتی تنظیمات دستگاه خود را انجام دهید؛ چرا که کامل‌ترین آموزش نصب مودم D-Link DSL-124 را در ادامه برای شما آماده کرده‌ایم:

گام اول: لاگین کردن

اولین گام در تمامی مودم‌ها، لاگین کردن به صفحه تنظیمات است. برای این کار کافیست در مرورگر خود آی پی یا همان 192.168.1.1 را تایپ و دکمه Enter را فشار دهید تا با صفحه زیر روبه‌رو شوید:

تنظیم و راه اندازی مودم d-link dsl-124

در این بخش، برای قسمت Username و Password باید عبارت admin را بنویسید. توجه داشته باشید که با حروف کوچک بنویسید نه بزرگ.

سپس بر روی گزینه Login کلیک نمایید تا وارد صفحه تنظیمات شوید.

گام دوم: تنظیمات

زمانی که دکمه Login را بزنید، وارد صفحه‌ای بدین شکل خواهید شد:

راه اندازی مودم دی لینک DSL-124

در این بخش از نصب مودم دی لینک DSL-124، باید Setup Wizard را انتخاب و سپس بر روی Next بزنید. برای اینکه مودم به شبکه جهانی اینترنت به خوبی متصل شود، گزینه DSL WAN را انتخاب کنید.
نصب مودم دی لینک D-link Dsl-124

Configuration D-link Dsl 124

پس از انتخاب این مورد، روی گزینه Next بزنید تا با صفحه‌ای به شکل زیر روبه‌رو شوید:

نصب و راه اندازی مودم دی لینک D-link Dsl-124

این صفحه برای تغییر پسورد مودم است. در صورتی که رمز الان مودم‌تان می‌خواهید باقی بماند بر روی گزینه SKIP و در غیر این صورت، در قسمت Current Password پسورد كنوني و در دو قسمت دیگر پسورد جدیدی که می‌خواهید ثبت شود را وارد کرده و بر روی Next کلیک کنید.

البته پیشنهاد ما به جهت افزایش امنیت شما، تغییر دادن این پسورد است. توجه داشته باشید که این پسورد، رمز عبور شما برای متصل شدن به وای فای نیست. بلکه همان پسورد admin است برای لاگین کردن به صفحه تنظیمات استفاده کردید.

در ادامه وارد صفحه‌ای به این شکل خواهید شد:

Configuration D-link Dsl 124

در این قسمت کافیست موقعیت مکانی‌تان را بر روی تهران تنظیم کرده و در ادامه روی Next بزنید تا به ادامه نصب مودم DSL-124 بپردازید.

مهمترین بخش تنظیم مودم دی لینک DSL-124

در صفحه‌ای که به شکل زیر است:

تنظیم و نصب مودم DSL-124

 • باید به ترتیب موارد زیر انجام دهید:
 • انتخاب ایران در قسمت Country (کشور)
 • انتخاب اپراتور مدنظر در قسمت Internet Service Provider (اگر سرویس ارائه دهنده خدمات اینترنت شما در این بخش نبود، Others را انتخاب کنید.)
 • انتخاب پروتکل بر روی PPPoE
 • انتخاب نوع ارتباط (پیشنهاد می‌شود LLC را انتخاب نمایید.)
 • وارد کردن VPI و VCI برطبق موارد گفته شده از طرف شرکت ارائه دهنده خدمات اینترنت

در قسمت پایین این صفحه، بخشی به نام PPPoE وجود دارد که باید براساس نام کاربردی و پسوردی که شرکت ارائه دهنده خدمات اینترنت به شما گفته، پر کنید.

پس از انجام این مرحله از نصب مودم DSL-124، بر روی گزینه Next کلیک کنید تا با صفحه‌ای به این شکل روبه‌رو شوید:

راه اندازی مودم D-link DSL-124

در این بخش از نصب مودم دی لینک DSL-124، ابتدا دقت کنید که تیک Enable Your Wireless Network فعال باشد تا بتوانید پس از تنظیمات، به مودم خود متصل شوید.

در ادامه باید در بخش Wireless Network Name (SSID) نامی برای مودم خود انتخاب نمایید. سپس بخش Visibility Status را بر روی Visible قرار دهید تا مودم قابل مشاهده باشد.

در بخش Security Level باید نوع و میزان امنیت را مشخص کنید. بهترین نوع در حال حاضر، WPA2-PSK است که پیشنهاد می‌کنیم این گزینه را انتخاب نمایید.

در گام آخر این صفحه، در بخش WPA2 Pre-Shared Key یک پسورد قوی که 8 رقم به بالا است را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که انتخاب پسورد قوی در امنیت شما در فضای مجازی بسیار اهمیت دارد، پس در این بخش نهایت دقت را داشته باشید.

قسمت پایانی

پس از اینکه تمامی این موارد را به طور کامل انجام دادید، بر روی Next کلیک کنید تا صفحه زیر برایتان باز شود:

تنظیم و راه اندازی مودم دی لینک D-link DSL-124

در این بخش بر روی Apply کلیک کنید تا تنظیمات انجام شده، ذخیره شود. در انتها با صفحه زیر مواجه خواهید شد که نشان دهنده انجام درست تنظیمات مودم است:

Configuration D-link Dsl 124

جمع بندی راه اندازی و نصب مودم DSL-124

نصب مودم دی لینک D-Link DSL-124 را به سادگی خودتان می‌توانید انجام دهید و نیازی به کمک گرفتن از فرد دیگری نیست. پس در اولین گام از نصب، باید در مرورگر خود 192.168.1.1 را باز کنید تا به صفحه تنظیمات دسترسی داشته باشید. سپس بر اساس مواردی که مدنظرتان است، تنظیمات مودم DSL-124 را اعم از نام، رمز عبور، نوع امنیت مودم و غیره تنظیم نمایید.

1 فکر در مورد “ نصب مودم DSL-124 به صورت تصویری

 1. Abol گفت:

  عالی
  کامل بود دستتون در نکنه

دیدگاهتان را بنویسید