آموزش

کانفیگ مودم DSL-224 با 3 گام ساده!

کانفیگ مودم DSL-224

یکی از مودم‌های باکیفیت ساخت شرکت معروف D-Link، مودم روتر بی سیم ADSL2 Plus و VDSL2 دی لینک مدل DSL-224 است. در صورتی که به تازگی این محصول را خریداری کرده باشید، اولین گام برای استفاده از اینترنت پرسرعت آن، نصب، تنظیم و کانفیگ مودم D-Link DSL-224 است. در این مقاله صفر تا صد مراحل راه اندازی آن را به صورت تصویری توضیح خواهیم داد. پس تا انتهای این مقاله همراه ما باشید!

3 گام تنظیم و کانفیگ مودم DSL-224

نصب و کانفیگ مودم دی لینک مدل DSL-224 بسیار ساده و آسان هست. کافیست مراحل زیر را مطابق توضیحات پیش بروید تا به بهترین شکل آن را تنظیم نمایید.

گام اول: لاگین کردن

برای ورود به صفحه تنظیمات مودم ابتدا باید در مرورگر خود آی پی مودم یا همان 192.168.1.1 را تایپ کنید. سپس دکمه Enter را فشار دهید.

حال چون اولین بار در تنظیم و کانفیگ مودم DSL-224 است، برایتان قسمت Configuration Wizard باز می‌شود که کار شما را بسیار ساده و راحت می‌کند.نحوه تنظیم و کانفیگ مودم دی لینک مدل DSL-224

اما اگر چنان پیش از این نسبت به تنظیم مودم اقدام کرده باشید، صفحه لاگین برایتان باز می‌شود. در این صورت کافیست یوزر و پسورد را وارد کرده و نسبت به انجام تنظیمات آن اقدام نمایید. به صورت پیش فرص نام کاربری و رمز عبور هر دو، کلمه admin هستند.

نصب و راه اندازی مودم DSL-224

گام دوم: ریست مودم

پس از اینکه وارد شدید، باید روی Initial Configuration کلیک کنید تا سراغ ادامه مراحل نصب و تنظیم مودم D-Link DSL-224 برویم. در صفحه زیر به شما توضیح می‌دهد که پیش از انجام سایر مراحل باید مودم خود را ریست کنید.

راه اندازی مودم دی لینک مدل DSL-224

برای این کار باید بر روی ok کلیک نمایید تا ریست شدن مودم به درستی انجام پذیرد. پس از ریست شدن مودم، بر روی Next کلیک کنید و سپس بر روی START بزنید.

configuration-d-link-224

نصب مودم DSL-224

گام سوم: تنظیمات و کانفیگ مودم DSL-224

در این بخش از شما سوال می‌کند که آیا زبانتان انگلیسی است یا خیر، برای سهولت در تنظیم مودم حتما آن را بر روی انگلیسی تنظیم کنید.

configuration-d-link-224

در این مودم زبان به طور پیش فرض زبان انگلیسی است و تنها شما برای ادامه کار باید بر روی YES کلیک نمایید تا با صفحه زیر مواجه شوید:

کانفیگ مودم DSL-224

در این مرحله باید تنظیمات ADSL خودم را انجام دهید. به همین خاطر کافیست نوع ارتباط (Connection Type) را بر روی PPPoE قرار دهید. سپس در بخش Username و Password اطلاعاتی که سرویس ارائه دهنده اینترنت به شما داده است را وارد نمایید و سپس بر روی Next کلیک کنید.

configuration-d-link-224

حال در ادامه کانفیگ مودم DSL-224 باید در صفحه باز شده اطلاعات مربوط به نام و پسورد مودم را وارد نمایید. منظور از نام در واقع اسمی است که شما هنگام متصل شدن به مودم خود، در لیست وای فای مشاهده خواهید کرد. پسورد نیز در واقع رمز عبوری است که برای اتصال به آن استفاده خواهید کرد. پیشنهاد می‌شود برای اینکه این موارد را گم نکنید، حتما در محلی یادداشت کنید.

همچنین حتما باید تیک گزینه Enable را بزنید تا مودم در لیست وای فای‌ها قابل رویت باشد. در قسمت Network Name کافیست نام دل‌خواه و در بخش Password نیز رمز عبور دل‌خواه خود را وارد کنید و سپس بر روی Next کلیک کنید.

پس از انجام تمامی این مراحل کافیست بر روی گزینه Apply کلیک کنید تا تنظیمات ذخیره شود. در نهایت بر روی گزینه Finish کلیک کنید. تمام! تنظیمات و کانفیگ مودم DSL-224 به همین سادگی انجام شد!

جمع بندی تنظیم و کانفیگ مودم D-Link DSL-224

همانطور که واضح است نصب و راه اندازی مودم دی لینک مدل DSL-224 به هیچ وجه سخت نبوده و به راحتی در کمتر از چند دقیقه قابل انجام است. برای تنظیم این مودم کافیست مراحل گفته شده را به طور کامل و با دقت انجام دهید. پس از انجام تنظیمات، از سرعت بالای این مودم لذت ببرید!

دیدگاهتان را بنویسید