معرفی

کمپانی Etisalat

سلام به همراهان گرامی . با معرفی شرکت خوب اتصالات در خدمت شما هستیم.

شرکت گروه مخابرات امارات PJSC، که تجارت خود را به عنوان etisalat توسط e& انجام می دهد، یک ارائه دهنده خدمات مخابراتی چندملیتی مستقر در امارات است که در حال حاضر در 16 کشور در سراسر آسیا، خاورمیانه و آفریقا فعالیت می کند. این اپراتور هجدهمین اپراتور بزرگ شبکه تلفن همراه در جهان از نظر تعداد مشترک است.

Etisalat که در ابوظبی مستقر است، بیش از چهار دهه پیش در امارات متحده عربی به عنوان اولین ارائه دهنده خدمات مخابراتی این کشور تاسیس شد.

 

.در دسامبر 2020، اتصالات ادعا کرد که سریع ترین سرعت دانلود 5G جهان را با سرعت 9.1 گیگابیت در ثانیه ارائه می دهد، شبکه ای که از سال 2017 در دبی شروع به کار کرده است. اتصالات یکی از قوی ترین برندهای خاورمیانه و آفریقا و یکی از قوی ترین برندهای مخابراتی در جهان است.

شرکت اتصالات، یک سازمان تراشه آبی، راه حل ها و خدمات نوآورانه ای را به 155.4 میلیون مشترک در 16 کشور در سراسر خاورمیانه، آسیا و آفریقا ارائه می دهد.

اتصالات توسط Brand Finance به عنوان قوی ترین برند در همه دسته ها در خاورمیانه و آفریقا رتبه بندی شده است.

همچنین در 31 دسامبر 2021، اتصالات درآمد تلفیقی 53.3 میلیارد درهم و سود خالص 11.1 میلیارد درهم را گزارش کرد. کل سرمایه این شرکت در حال حاضر 329 میلیارد درهم است.

اتصالات یکی از قطب های اینترنت در خاورمیانه (AS8966) است که امکان اتصال به سایر اپراتورهای مخابراتی در منطقه را فراهم می کند. این شرکت همچنین بزرگترین حامل ترافیک صوتی بین المللی در خاورمیانه و آفریقا و دوازدهمین حامل صوتی بزرگ در جهان است.

از اکتبر 2008، اتصالات دارای 510 قرارداد رومینگ است که 186 کشور را پوشش می دهد و BlackBerry، 3G،  GPRS و رومینگ صوتی را فراهم می سازد.

در 24 فوریه 2022، گروه اتصالات هویت برند جدیدی به نام e& را راه اندازی کرد. این گروه همچنین اعلام کرد که هویت برند قبلی را در امارات و در سطح بین‌المللی حفظ خواهد کرد.

تاریخچه

اتصالات در سال 1976 به عنوان یک شرکت سهامی بین International Aeradio Limited، یک شرکت بریتانیایی، و شرکای محلی تاسیس شد. در سال 1983، ساختار مالکیت تغییر کرد – دولت امارات متحده عربی 60٪ از سهام شرکت را در اختیار داشت و 40٪ باقی مانده به صورت عمومی معامله شد.

امروز اتصالات در بین 500 شرکت برتر فایننشال تایمز از نظر ارزش بازار در رتبه 140 قرار دارد و توسط مجله خاورمیانه به عنوان ششمین شرکت بزرگ خاورمیانه از نظر سرمایه و درآمد رتبه بندی شده است. این شرکت بزرگترین مشارکت کننده خارج از بخش نفت در برنامه های توسعه دولت فدرال امارات متحده عربی است.

e&

دفتر مرکزی e& در ابوظبی است و شامل سه دفتر منطقه ای – ابوظبی، دبی و امارات شمالی است. مرکز منطقه ای امارات شمالی در شارجه مستقر است و عملیات مخابراتی در امارات عجمان، ام القوین، فجیره و راس الخیمه را پوشش می دهد.

اتصالات به دلیل تلاش‌هایش برای راه‌اندازی شبکه Fibre-To-The-Home (FTTH) خود در امارات شناخته شد. تا پایان سال 2009، اتصالات راه‌اندازی FTTH را برای 85  درصد از خانواده‌ها در ابوظبی تکمیل کرده بود و پایتخت امارات متحده عربی را به عنوان اولین پایتخت در جهان تحت پوشش فیبر قرار می‌داد.

برخی از خدمات اینترنتی کاربران خانگی که توسط اتصالات ارائه می شود عبارتند از:

  • دسترسی به اینترنت موبایل 3G
  • دسترسی به اینترنت موبایل 4G
  • خدمات اینترنت پهن باند Al Shamil و eLife
  • دسترسی به اینترنت تلفنی پیش پرداخت و پس پرداخت
  • خدمات Cloud gaming با مشارکت Gamestream

در 1 ژوئن 2013، اتصالات تماس های HD محلی و ملی رایگان را در سراسر امارات معرفی کرد. در اواخر همان هفته، زمانی که اتصالات اولین سرویس ابری خود را در امارات راه‌اندازی کرد، بخش‌های شرکتی، خصوصی، دولتی و دولتی در کشور راه‌حل‌های فناوری اطلاعات تجاری بهتری ارائه کردند.

حضور بین المللی

سرمایه گذاری بین المللی اتصالات واحد تجاری اتصالات بود که عملیات مخابراتی خارج از امارات متحده عربی را اداره می کرد و سهام این شرکت را در شرکت های مخابراتی در افغانستان، مصر، نیجر، عربستان سعودی، سریلانکا و پاکستان مدیریت می کرد.

از جولای سال 2021، اتصالات در 15 کشور خارج از امارات متحده عربی حضور و فعالیت دارد.

از سال 2023، اتصالات 14.6 درصد از سهام گروه Vodafone یکی از بزرگترین گروه های مخابراتی اروپا را در اختیار دارد. اتصالات همچنین در گروه PPF با درصد 50 درصد سهام دارد که عمدتاً در شرق اروپا به عنوان ارائه دهنده مخابرات فعال است.

ممنون از همراهی شما .امیدواریم از این توضیحات نهایت لذت رو برده باشید .

دیدگاهتان را بنویسید