معرفی

معرفی شرکت Linksys

سلام به همراهان عزیز مجموعه ژوپیتل . با معرفی شرکت Linksys در خدمتتون هستیم.

Linksys Holdings, Inc ، یک برند آمریکایی محصولات سخت افزاری شبکه داده است که به کاربران خانگی و مشاغل کوچک فروخته می شود.این شرکت در سال 1988 توسط زوج ویکتور و جانی تسائو که یک زوج تایوانی مهاجر به ایالات متحده بودند، تأسیس شد.

از سال 1988، Linksys مأموریتی برای ساخت مطمئن‌ترین، نوآورانه‌ترین، فناوری‌های بی‌سیم آماده آینده در جهان است که می‌تواند به طور ایمن هر فرد و همه چیز را به هم متصل کند.

محصولات Linksys شامل مسیریاب‌های Wi-Fi، سیستم‌های Wi-Fi مش، توسعه‌دهنده‌های Wifi، نقاط دسترسی، سوئیچ‌های شبکه و شبکه Wi-Fi هستند. دفتر مرکزی این شرکت در ایروین، کالیفرنیا است.

محصولات Linksys مستقیماً از وب‌سایت آن، از طریق بازارهای آنلاین و همچنین در فروشگاه‌های لوازم الکترونیکی مصرفی و فروشگاه‌های بزرگ خرده‌فروشی به‌طور مستقیم به مصرف‌کننده فروخته می‌شوند. از سال 2020، محصولات Linksys در مکان‌های خرده‌فروشی و فروشندگان ارزش افزوده در 64 کشور فروخته می‌شوند و اولین شرکت روتر بود که 100 میلیون محصول را ارسال کرد.

تاریخچه

در سال 1988، جانی و ویکتور تسائو، DEW International را که بعداً به Linksys تغییر نام داد، در گاراژ خانه خود در ایروین در کالیفرنیا تأسیس کردند. این زوج مهاجرانی از تایوان بودند که شغل دوم را به عنوان مشاور متخصص در ارتباط دادن فروشندگان فناوری آمریکایی با تولید کنندگان در تایوان داشتند. بنیانگذاران از تولید تایوانی برای دستیابی به موفقیت اولیه آن استفاده کردند. اولین محصولات این شرکت اشتراک کننده های چاپگر بودند که چندین رایانه شخصی را به چاپگرها متصل می کردند.

این شرکت در هاب‌های اترنت، کارت‌های شبکه و سیم‌ها گسترش یافت.در سال 1992، موسسان شرکت شروع به اجرای تمام وقت Linksys کردند و شرکت و کارکنان در حال رشد آن را به یک دفتر رسمی منتقل کردند. کارکنان این شرکت تا سال 1994، به 55 کارمند با درآمد سالانه 6.5 میلیون دلار افزایش یافت.

در اواخر دهه 1990، Linksys اولین روتر مقرون به صرفه چند پورت را منتشر کرد و Linksys را به عنوان یک نام تجاری شبکه خانگی محبوب کرد. تا سال 2003، زمانی که شرکت توسط سیسکو خریداری شد، 305 کارمند و درآمد بیش از 500 میلیون دلار داشت.

محصولات

Linksys  قبل از اشکال جدیدتر اتصال شبکه‌های خانگی و تجاری از طریق اترنت سیمی و فناوری‌های بی‌سیم ، ابتدا کانکتورهایی را برای رایانه‌های شخصی و چاپگرها فروخت.محصولات شبکه ای آن شامل سوئیچ های گیگابیتی، روترهای وای فای، سیستم های مش وای فای هوشمند، توسعه دهنده های وای فای، اکسس پوینت های وای فای و اجزای شبکه است.

Linksys Aware  در سال 2019 به عنوان اولین سیستم نظارت بر خانه معرفی شد که کاربران را از حرکت در خانه خود از طریق سیستم Velop Triband آگاه می کند.

در سال 2020،این شرکت Linksys Shield  را منتشر کرد، یک سرویس اشتراک کنترل والدین برای Velop AC2200 Triband که به کاربران اجازه می‌دهد محتوای آنلاین را مدیریت یا مسدود کنند.

این شرکت همچنین Linksys Cloud Manager 2.0 خود را معرفی کرد که شامل یک پورتال قابل تنظیم است.

روترها

Linksys اولین روتر Wi-Fi خود را در سال 2001 منتشر کرد و نسخه های اولیه روتر را برای نسل های جدیدتر Wi-Fi حفظ کرده است.

WRT54G به دلیل داشتن سیستم عامل مبتنی بر سیستم عامل لینوکس قابل توجه بود. از نسخه 5، حافظه فلش از 4 مگابایت به 2 مگابایت کاهش یافت و به جای لینوکس از VxWorks استفاده شد. مدل اصلی لینوکس با 4 مگابایت بعداً با نام WRT54GL در دسترس قرار گرفت.

اولین بار در سال 2020 اعلام شد که لینکسیس بازاریابی روترهای هوشمند Linksys مبتنی بر خانگی و Wi-Fi Velop Mesh را آغاز کرد.

در آوریل 2021، اولین سیستم های دارای گواهینامه Wi-Fi 6E، از جمله روتر Hydra Pro 6E و سیستم مش Atlas Max 6E را راه اندازی کرد. در ژانویه 2022، Linksys Hydra Pro 6، نسخه کوچک شده مدل E6 را راه اندازی کرد.

سیستم های وای فای

خط مش هوشمند لینکسیس، Velop، نرم‌افزار و سخت‌افزار Linksys را ترکیب می‌کند تا با استفاده از گره‌هایی با قابلیت‌های شبکه پویا، سرعت اتصال بالاتری را در سراسر یک مکان فراهم کند. Linksys در سال 2019، با خط  Linksys Aware، اولین بار بود که  شرکت، گره‌های مش را به عنوان حسگر حرکت، با استفاده از سیگنال‌های Wi-Fi بدون تکیه بر دستگاه‌های حسگر دیگر، منتشر کرد.

Linksys توسعه‌دهنده‌های Wi-Fi را به بازار عرضه می‌کند که با اکثر روترهای Wi-Fi و ارائه دهندگان خدمات اینترنتی کار می‌کنند، از جمله واحدهای دو باند یا سه‌بانده، و دستگاه‌های پلاگینی که مناطق مرده Wi-Fi را با ارتباط بی‌سیم با یک روتر حذف می‌کنند.

در سال 2018، Linksys مدیریت Wi-Fi مبتنی بر ابر خود را برای نقاط دسترسی کلاس تجاری، Linksys Cloud Manager منتشر کرد.

Linksys روترهای مش وای فای ساخته شده برای ظرفیت Wi-Fi 6 را به بازار عرضه می کند که سرعت و ظرفیت چهار برابر Wi-Fi 5 را ارائه می دهد. سیستم مش Velop Wi-Fi 6 که در اکتبر 2019 معرفی شد.

در سال 2020، Linksys هات اسپات های موبایل 5G، مودم ها، دروازه های مش و روترهای فضای باز را معرفی کرد.

در سال 2021لینکسیس، CES، خطی از سیستم‌ها و روترهای مش Velop را معرفی کرد که از Wi-Fi 6E پشتیبانی می‌کند.

ممنون از همراهی شما امیدواریم از معرفی این شرکت لذت برده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید