معرفی

اینترنت TD LTE چیست؟

با گسترش شبکه‌های LTE و تعداد فزاینده‌ای از دستگاه‌های LTE جدید به بازار، ظهور نوع دوم استاندارد، TD-LTE ممکن است گیج‌کننده به نظر برسد. بنابراین TD-LTE چیست، چگونه بر دنیای تلفن همراه تأثیر خواهد گذاشت و چه پیامدهایی برای مهندسینی که در توسعه دستگاه کار می کنند خواهد بود؟

اینترنت نسل چهارم TD-LTE یکی از فناوری های اخیر است که برای دسترسی به محتوای اینترنت و شبکه های داخلی توسعه یافته است. این فناوری محدودیت‌های استفاده از سیم های مسی را از بین برده است. این به این معنی است که برای استفاده از این سرویس نیازی به خط تلفن ثابت ندارید، بنابراین راه اندازی آن بسیار سریع و آسان خواهد بود.

این فناوری بر اساس زمان‌بندی ارسال و دریافت داده‌ها از شبکه، از فرکانس استفاده می‌کند. همچنین قابلیت اتصال به اینترنت پرسرعت نسل چهارم ثابت با استفاده از سیم کارت را دارد. تا این زمان این سیم کارت‌ها قابلیت برقراری تماس و پیامک را ندارند.

کاربر با استفاده از فناوری TD-LTE سیم کارت و مودم برند یک شرکت ارائه دهنده سرویس TD-LTE را دریافت کرده و از اینترنت پرسرعت با پوشش سراسری برخوردار می‌شود.

مزیت های استفاده از اینترنت TD-LTE

  • سرعت دانلود و آپلود بیشتر
  • بدون مشکل نویز و بدون وقفه در خطوط تلفن
  • ظرفیت ارتباطی نامحدود و بدون کمبود پورت
  • امکان حرکت در داخل شهر و کشور و محدود نشدن به مکان خاصی
  • بدون نیاز به خط تلفن ثابت برای ارائه خدمات اینترنتی
  • نصب و راه اندازی سریع و آسان

در FDD، یک فرکانس حامل به ترتیب برای uplink  و downlink داده استفاده می شود. در مقابل، TD-LTE از یک فرکانس حامل منفرد برای uplink  وdownlink استفاده می‌کند و فریم رادیویی را به زیرفریم‌هایی تقسیم می‌کند که می‌توانند بر اساس نیاز فوری کاربر بهuplink  یا downlink اختصاص داده شوند.

در اصل، TD-LTE عمدتاً توسط China Mobile حمایت می شد، که TD-LTE را به عنوان یک مسیر تکاملی از فناوری TD SCDMA که به عنوان یک استاندارد چینی 3G به کار گرفته شده بود، می دید. به این ترتیب، TD-LTE در ابتدا به عنوان یک استاندارد خاص چین تلقی شد. با این حال، طیف برای ارتباطات سیار یک کالای ارزشمند است و استفاده TD-LTE از تک فرکانس به جای طیف زوجی برای هر اپراتور در کشورهایی که طیف محدود است یا اپراتور تنها به یک فرکانس جفت نشده دسترسی دارد، سودمند است.

Long Term Evolution Time Division Duplex (LTE TDD) نسخه ای از LTE است که از طرح مدولاسیون TDD در طیف جفت نشده استفاده می کند، به موجب آن از کانال فرکانس یکسانی برای ارتباط downlink و uplink استفاده می شود و سیگنال ها زمان بندی می شوند تا امکان تحویل روان داده ها فراهم شود. در مقابل، LTE از تقسیم فرکانس دوبلکس (FDD) در طیف جفتی، با یک کانال مجزا برای لینک‌ها و دانلودها استفاده می‌کند.

طیف FDD به طور سنتی برای خدمات صوتی و داده های تلفن همراه استفاده می شود. سرویس‌های مبتنی بر TDD معمولاً از نظر طیف کارآمدتر و برای سرویس‌های داده‌ای «پیدانی» مناسب‌تر در نظر گرفته می‌شوند.

محبوب ترین فرکانس هایی که LTE TDD برای آنها در نظر گرفته شده است، 2.3 گیگاهرتز و 2.5 گیگاهرتز هستند. دو بازار مهم برای توسعه LTE TDD چین و هند هستند. China Mobile حامی اصلی LTE TDD است.

TD LTE چگونه کار می‌کند؟

TD-LTE می‌تواند مقدار زمان تخصیص یافته به هر یک از جریان‌های Uplink و Downlink را در صورت نیاز کنترل کند. به این ترتیب قابلیت مدیریت ظرفیت پویا برای انتقال اطلاعات در هر یک از این جریان‌ها فراهم می‌شود که انعطاف قابل توجهی را برای این تکنیک فراهم می‌کند.

آیا می توان از هر مودمی برای دریافت خدمات اینترنت بی سیم TD-LTE استفاده کرد؟

جواب خیر است .برای استفاده از این سرویس باید سیم کارت و مودم بی سیم TD-LTE را تهیه کرده باشید.

سخن آخر

استفاده از اینترنت TD-LTE با توجه به موقعیت فردی می‌تواند بسیار مقرون به صرفه باشد همچنین برای کسانی که سرعت از اهمیت بالایی برخوردار است، اینترنت TD-LTE به خوبی می‌تواند نیازهای آن‌ها را پاسخ دهد. بسیاری از ارائه دهنده های اینترنت سرویس TD-LTE را ارائه می‌دهند که شما می‌توانید بر اساس نیاز خود از بسته‌های متنوعی که در اختیار شما قرار می‌گیرد استفاده کنید. اگر شما هم تجربه استفاده از اینترنت TD-LTE را دارید می‌توانید آن را در بخش نظرات با دیگر کاربران به اشتراک بگذارید تا خرید بهتری داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید