مقایسه

مقایسه اینترنت فیبر نوری و کابل

متصل ماندن در دنیای مدرن ما دیگر یک تلاش ساده نیست. شما نه تنها برای امتیازات اینترنت و حقوق کنترل از راه دور بین ارائه دهندگان یکی را انتخاب می کنید، بلکه باید فناوری را نیز انتخاب کنید که این منابع سرگرمی را تقویت می کند. DSL، ماهواره، فیبر نوری و کابل همگی گزینه‌هایی برای سرویس اینترنت و تلویزیون در سراسر کشور هستند و پیگیری تفاوت‌ها می‌تواند فرآیند دشوار و پیچیده‌ای باشد.

در حالی که خدمات DSL و ماهواره ای در دسترس هستند، به سختی می توانند با سرعت و کیفیتی که اتصالات فیبر نوری و کابلی ارائه می دهند رقابت کنند. تفاوت بین فیبر و کابل کمی کم تر است، بنابراین ما این دو سرویس پیشرفته را در مقابل یکدیگر قرار داده‌ایم تا به شما در جستجوی خود برای بهترین خدمات مخابراتی کمک کنیم .

مقایسه اینترنت فیبر نوری و کابل

تفاوت اینترنت فیبر نوری و کابل چیست؟

بسیاری از تفاوت‌های اینترنت فیبر نوری و کابل را می‌توان به روشی که آنها اطلاعات را انتقال می‌دهند، مرتبط دانست .

فناوری فیبر نوری از رشته های کوچک و انعطاف پذیر شیشه ای برای انتقال اطلاعات به صورت نور استفاده می کند. رشته‌ها در یک بسته پیچیده شده و با لایه‌های پلاستیکی محافظت می‌شوند و فیبر را سریع‌تر، شفاف‌تر می‌کنند و می‌توانند مسافت‌های زیادی را طی کنند. کابل‌های فیبر همچنین می‌توانند داده‌های بیشتری را نسبت به بسته‌ای از کابل‌های مسی با همان قطر حمل کنند.

برای کابل سنتی، داده ها از طریق برق منتقل می شود. برای انتقال داده ها از کابل های کواکسیال استفاده می کند. داخل آن کابل کواکسی یک هسته مسی عایق شده با آلومینیوم، یک محافظ مسی و یک لایه پلاستیکی بیرونی قرار دارد.

کابل نسبت به فیبر نوری در برابر رویدادهای آب و هوایی (مانند سرمای شدید، طوفان و غیره) و تداخل الکترومغناطیسی حساس تر است زیرا از سیگنال های الکتریکی استفاده می کند.

مقایسه اینترنت فیبر نوری و کابل

آیا تفاوتی در کیفیت وجود دارد؟

به دلیل تفاوت در فناوری انتقال، خدمات فیبر نوری به طور کلی کیفیت بهتری ارائه می دهند. مهمتر از همه، اینترنت فیبر نوری سریعتر است. سرعت اینترنت فیبر نوری معمولاً از 250 مگابیت بر ثانیه تا 1000 مگابیت بر ثانیه است.با استفاده از اینترنت فیبر نوری، دانلود یک فیلم دو ساعته با سرعت 1000 مگابیت در ثانیه (در مقابل بیش از 10 دقیقه در اتصال 20 مگابیت بر ثانیه) کمتر از 10 ثانیه طول می کشد.

این سرعت به مراتب از متوسط ​​سرعت اینترنت خانگی ۷۲ مگابیت بر ثانیه بیشتر است.

ارائه دهندگان اینترنت فیبر نوری تمایل دارند سرعت آپلود و دانلود متقارن را ارائه دهند، یعنی شما می توانید اطلاعات را به همان سرعتی که می توانید دانلود کنید در اینترنت آپلود کنید.

مقایسه اینترنت فیبر نوری و کابل

این ویژگی بسیار منحصر به فرد است و برای کاربران تخصصی اینترنت جذاب خواهد بود. اگر دائماً اطلاعات و داده‌ها را آپلود می‌کنید (مانند کنفرانس ویدیویی برای محل کار یا هنگام بازی)، این ساختار می‌تواند در زمان شما صرفه‌جویی کند و هرگونه تاخیر را به حداقل برساند.

شبکه‌های اینترنت کابلی معمولاً سرعت دانلودی از 10 مگابیت در ثانیه تا بیش از 200 مگابیت در ثانیه را به مشتریان ارائه می‌دهند، اگرچه سرعت آپلود کسری از این اعداد است.  سرعت کابل که نسبت به فیبر، پایین‌تر است، می‌تواند برای خانواده‌های کوچک‌تر و حداقل کاربران اینترنت که فقط کمی جستجو در اینترنت و پخش فیلم را انجام می‌دهند، پاسخ دهد.

اما یکی از ایرادات بزرگ فناوری کابل این است که پهنای باند خود را با همسایگان به اشتراک می گذارید.به طور کلی، شما به دنبال یک شبکه غیرقابل اعتماد هستید که در معرض عوامل خارجی بیشتری قرار دارد.

مقایسه اینترنت فیبر نوری و کابل

کدام مناسب تر است؟ فناوری فیبر نوری یا کابل؟

برای اکثر مردم، فناوری کابلی خدمات سرگرمی عالی ارائه می دهد. سرعت اینترنت رده بالاتر آن می تواند یک خانواده کامل از کاربران اینترنت را پشتیبانی کند. ما همچنین اینترنت کابل را برای افرادی که می خواهند برای مقرون به صرفه نگه داشتن قیمت ها ، خدمات متوسطی دریافت کنند توصیه می کنیم. اما با توجه به آنچه دیدیم، سرعت فیبر احتمالا بیشتر از نیاز بیشتر مردم در حال حاضر است، اما شایان ذکر است که فیبر برای آینده مطمئن است.

هر سال، اینترنت در زندگی ما مرکزی تر می شود، فناوری در حال پیشرفت است و کیفیت رسانه در حال افزایش است (از HD به 4K به 8K). در هر فصل، محتوای پخش 4K بیشتری منتشر می‌شود که اجرای آن به داده‌ها و سرعت بیشتری نیاز دارد. بنابر این علاقه مندان به فناوری از هر نوعی از فیبر بهره خواهند برد – طراحان، گیمرها، مهندسان نرم افزار و غیره. حتی کاهش اندک در اتصال یا سرعت می تواند منجر به نا امیدی آنها در زمینه های مختلف شود. اگر فناوری فیبر نوری در محل سکونت شما در دسترس باشد، علاقه مندان به اینترنت و خانواده های بزرگ بیشترین لذت را خواهند برد.

دیدگاهتان را بنویسید